Moderní architektura - VASFOTOGRAF.COM

Moderní architektura

Moderní architektura jako součást našich životů

Paříž La DéFense

Moderní čtvrť v Paříži – La DeFénse

Moderní architektura představuje pojem, který může být vnímán jednotlivci individuálně. Definice moderní architekturu říká, že se jedná o stavitelský styl jehož hlavním znakem je zjednodušení a eliminace ornamentů, přijetí vyjádřené struktury či forma následující funkci.
Tento architektonický styl vzniká počátkem 20 století ale popularita moderní architektury přichází ke slovu až po 2. světové válce. Stala se dominujícím architektonickým stylem, který můžeme vídat na budovách institucí a firem. 

Společným znakem moderních budov jsou materiály jako sklo, ocel a beton.
Časté výtky směřované na moderní architekturu poukazují na nekompromisní pravoúhlou geometrii, která je nelidská a tudíž nevhodná pro život lidí. Přesto mnoho z nás dnes bydlí na sídlištích, kde nic jiného než pravoúhlé krabice nepotkáme.

Fotografie moderní architektury

Praha Pankrácké zrcadlení

Praha Pankrácké zrcadlení

Ačkoliv je moderní architektura relativně mladá může být zničena demolicí, zanedbáním nebo stárnutím. Proto se dnes ochranou i těchto staveb zabývají různé neziskové organizace, které chtějí zajistit toto kulturní dědictví pro další generace. Moderní architektura přeci jen patří do evolučního vývoje a je zapotřebí se jí naučit vnímat a žít s ní. Dnes ve světě se stále častěji setkáváme s kontrasty architektur ať již se jedná o historické budovy stojící vedle novodobých staveb představující moderní architekturu a také schopnost integrace a symbiózy obou stylů bez toho ani by působily rušivě.

Pražská moderní architektura

Virtuální prohlídky zajímavých měst prostřednictvím našich fotografií.

Moderní stavby nejsou vždy přijímány s povděkem, vyvolávají emoce, někomu se líbí jiní je odsuzují. Pro mne moderní architektura představuje něco před čím musím smeknout, něco co mne osloví pokud je zajímavá koncepce, použité materiály nebo konstrukční řešení.

Praha Budějovická Philadelphie

Praha Budějovická Philadelphie

Moderní architektura se rozrůstá a s ní i místa kde můžeme tyto nové moderní čtvrti obdivovat či zatracovat. Mezi mé oblíbené lokality s moderní architekturou je jistě Pařížská La DeFénse která musí návštěvníka ohromit svou velikostí a jedinečností kterou my z naší vlasti moc neznáme, stejně tak Haag, Berlín.

Stejně tak Praha není jen lokalitou s neuvěřitelně hustou koncentrací starobylých architektonických památek, ale jako každá novodobá metropole dbá i na rozvoj moderní architektury, která z ní činí živé a pulsující město. Proto zde můžeme v poslední době zaznamenat mnoho zajímavých architektonických počinů které získaly i světová ocenění za architekturu.

Fotografie moderní architektury nejen z Prahy

Profesionální fotografie architektury, interiérů a exteriérů.

Nabízím nafocení Vašich interiérů. Ať už se jedná o kancelářské prostory, luxusní pokoje hotelů, nové i starší byty či rodinné domy, u mne získáte profesionální fotografie interiéru i exteriéru. Fotografie jsou vhodné do propagačních materiálů, katalogů, na webové prezentace i tištěné jako výzdoba interiérů. Prohlédněte si mé ukázkové galerie, zažádejte si o bezplatnou kalkulaci přímo na míru Vašim prostorám nebo se prostě jen bavte nad mými fotkami.

Komentáře

comments