Pražské památky - VASFOTOGRAF.COM

Pražské památky

Historické centrum Prahy a jeho památky

Doprava na Vltavě

Podvečer nad Prahou – pohled s ostrova Štvanice

Unikátní historické jádro společně s Pražským hradem, Karlovým mostem a množstvím kostelů, paláců a zahrad je zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nejen pražské památky přitahují pozornost turistů.
Praha patří k městům s neopakovatelnou atmosférou, romantické a kypící životem, majestátní a lehce tajemné, zároveň však přátelské a blízké.
Kouzlo pražských památek promlouvá po století na jejich návštěvníky a i dnes patří Praha svou architekturou k architektonickým skvostem za kterým vyráží každý rok mnoho návštěvníků.
Dobrým způsobem jak poznat krásu tohoto města je vyrazit na pěší procházku jejími zákoutími. Já osobně volím pro své procházky ranní a podvečerní čas, který poskytuje tu nejlepší atmosféru.
Ne vždy se chce vylézat ráno z vyhřáté postele do brzkého rána s fotoaparátem na zádech a hledat ty správné nové úhly pohledu. Ale jakmile se člověk ocitne uprostřed krásného města, které se začíná pomalu probouzet k životu, situace se změní.

Prahu provází pověst jednoho z nejkrásnějších měst světa už od středověku.

Tyhle chvíle si opravdu užívám. Když víte, že každou chvíli vyleze probouzející se slunce se svým měkkým světlem, které rozehraje krásnou barevnou podívanou.
Jednou se opírá do těžkých bouřkových mraků, jindy zase do jasného mrazivého rána. Pokaždé je to jiné a nikdy nevíte, co vás čeká. To zda vyjde či nevyjde plánovaná předpověď počasí jen přidává další neznámou do rovnice, zdali se naskytne nějaký z kouzelných nevšedních pohledů na naší milovanou Prahu.

Praha matka měst a její jedinečné pražské památky

Radniční schody

Ráno nad Prahou – Radniční schody

V člověku se ozvou dávné instinkty lovce, který vyráží za úlovkem. Z tohoto soustředění člověka občas vytrhne kolem procházející chodec spěchající za pracovními povinnostmi či venčící pejskař se svým čtyřnohým miláčkem. Říkám si: ‘‘Jsem rád, že já teď nikam nespěchám.‘‘ Mezi nejkrásnější prohlídkovou trasu historickým centrem, po níž se kdysi ubíraly korunovační průvody českých králů a královen, začíná na Náměstí Republiky u Obecního domu a končí u katedrály sv. Víta na Pražském hradě. Cesta staletími kolem paláců, domů, chrámů a dalších památek všech stavebních slohů okouzlí návštěvníky Prahy. Jedinečné kouzlo pražských památek.

Historie na každém kroku

Cestou si návštěvník prohlédne například gotickou Prašnou bránu a řadu domů s historickými domovními znameními. Milovníci kubismu mohou na nároží Celetné a Ovocného trhu obdivovat dům U Černé Matky Boží, klenot mezi pražskými kubistickými domy.

Královská cesta vede přes Staroměstské náměstí se Staroměstskou radnicí. Na jejím průčelí si prohlédnete proslulý pražský orloj; defilé dvanácti apoštolů s dalšími pohyblivými prvky můžete vidět každou celou hodinu od 9.00 do 21.00 hodin.

Západ nad Prahou - Pohled ze Staroměstské věže na pražské památky

Západ nad Prahou – Pohled ze Staroměstské věže

Královská cesta se proplétá Starým Městem kolem někdejší velkolepé jezuitské koleje, areálu Klementina, překračuje Karlův most zdobený třiceti barokními sousošími a kolem Kampy přes Malou Stranu vás Nerudovou ulicí vyvede až k Pražskému hradu.

Na Malostranském náměstí návštěvníci spatří jeden z největších skvostů pražského baroka, chrám sv. Mikuláše s mohutnou kupolí a sousední zvonicí.

Fotografie a mini plátna jako památka na návštěvu Prahy s jejími pražskými památkami

Komplex Pražského hradu tvoří několik nádvoří v čele s katedrálou sv. Víta, Starým královským palácem s expozicí Příběh pražského hradu i Zlatou uličkou.

Za vidění stojí i Palácové zahrady pod Pražským hradem a Královská zahrada s renesanční Míčovnou a Letohrádkem královny Anny, zvaným Belveder. Možná budete mít štěstí a dostanete se sem právě v době, kdy se v zahradách bude konat některá zajímavá výstava či kulturní akce.

 

Tyto okamžiky mne vždy přesvědčí, že stálo za to vyrazit na další courání. Těší mne, že se mohu o tyto chvíle s Vámi všemi podělit prostřednictvím svých fotografií.
Fotobrazy na plátno - pražské památky

Fotobrazy na plátno

Nabízím své profesionální fotografické služby zaměřené na fotografie architektury.

Vyfotografuji pro Vám město, obec, náměstí, kostel, vše od historických budov až po moderní architekturu. Fotografie architektury koncipuji s důrazem na charakter fotografované budovy nebo interiéru, kvalitu osvětlení, celkovou atmosféru a výběr ideálního stanoviště.

Můj profesionální fotografický servis zahrnuje fotografování, retuš a doručení výsledných fotografií na CD/DVD nebo prostřednictvím FTP.
Nahlédněte do mých ukázkových galerií a udělejte si představu o mých schopnostech. Pokud Vás má nabídka zaujala, líbí se Vám mé práce, zavolejte nebo napište. Vaše požadavky a přání projednáme při osobním setkání.

 

 

Komentáře

comments