Příprava na focení - VASFOTOGRAF.COM

Příprava na focení

Pokud se chystáte navštívit fotografa a rádi byste měli pěkné portrétní fotografie, je dobré se na tuto návštěvu připravit. Neměli byste zapomenout ani podcenit přípravu na focení. Těchto několik rad pomůže dosáhnout lepšího výsledku a ušetří práci při nápravě ve Photoshopu.

Ateliérové focení SOS Beauty

Portrétní foto ateliér

Čemu se před samotným focením vyhnout

Chcete li před focením navštívit kosmetičku, udělejte tak nejpozději týden návštěvou ateliéru. Stejně tak se vyhněte depilaci těsně před focením. Pleť tak nebude zarudlá a ”unavená”. Solárium zbarvuje pleť do červena a i když to není na první pohled zřejmé, na fotografii se to odrazí, proto i zde platí dodržet 2 denní odstup od návštěvy solária. V případě nedokonalosti pleti a akné nechte pupínky bez snahy o jejich odstranění, propichování. Je snazší zamaskovat pupínek než samotné strupy. Péče o vlasy a jejich umytí je vhodné provést den před focením. Vlasy tak budou lépe držet tvar a budou lesklejší.

Připravte se na focení a přineste si sebou to, co máte rádi

Základem je make-up, matný pudr, líčení (výraznější), taška či kufr hadříků na výběr a dobrá nálada. Na fotografování se vyplatí si přinést více druhů oblečení, včetně doplňků (šperky, šátek, čepice, brýle atd.). U rodinných fotografií je hezké barevně sladit rodinu (dobré je jednobarevné oblečení, méně výrazných vzorů apod.). Vezměte si sebou na focení, to co je pro Vás charakteristické. Sportujete, hrajete fotbal, pak nezapomeňte sebou fotbalový míč, dres, kopačky. Je vaším oblíbeným sportem box, budou to boxerské rukavice a příslušné oblečení. Čím víc originální a kreativní v rámci přípravy budete, tím zajímavější bude výsledek. Vždy je ale lepší vybírat z více možností než se předem zaměřit na jednu. Nebojte se ani společenského oblečení – sak, kalhot atp. Vezměte si s sebou k oblečení také vhodnou obuv, např. lodičky či sandále, muži sportovní obuv či mokasíny, záleží, co se k oblečení hodí a co nosíte. Některá např. rodinná fota bez bot v ponožkách či jen na boso nepůsobí dobře. Prosím, aby ta obuv byla čistá.
Máte své oblíbené fotografie, pózy které jste zahlídli u svých celebrit a rádi byste měli obdobné snímky ve svém provedení. Vezměte je sebou a pokusíme se z nich inspirovat.
Pokud se nedohodneme jinak, zcela jistě s sebou neberte své “miláčky” a to ani dvounohé ani čtyřnohé. Žádné kamarádky, kamarádi, tetičky, pejsci ani nic podobného. Ve výsledku by při focení rušili vás i mě.

Den focení

Na focení je třeba přijít v dohodnutý čas. Ani dříve (v ateliéru může být někdo před námi) ani později (zbytečně tak sebe i mě připravujete o čas). Ideální je dorazit 5-10 minut před dohodnutým časem focení na adresu Hráského 25, Praha 4 – Chodov. Po telefonu Vás pak nasměruji přímo do ateliéru v prvním patře.
V případě, že si budete přát fotit spodní prádlo či plavky je třeba si vzít na cestu co nejvolnější prádlo. To samé platí o prstýncích, ponožkách, které zanechávají otlaky, které mizí někdy až po několika desítkách minut.
V případě, že chcete ušetřit za služby vizážisty, přijďte nalíčená o něco více, než běžně chodíte, třeba jako na ples nebo jinou společenskou akci. Na místě lze ještě něco málo doladit, ale je lepší přijít již připravená a věnovat se pak už jen focení. Není na škodu věnovat i pozornost úpravě nehtů, protože s rukama se při focení dost pracuje a nehty jsou vidět.
Co se týče mužů, tak je dobré přijít oholen, učesán a ani u mužů není na škodu mít udělanou základní manikúru.

V případě, že nemůžete na focení dorazit, je třeba dát vědět dopředu minimálně 24 hodin před dohodnutým termínem. Později již není možné zrušit rezervaci ateliéru a vy tak musíte uhradit za jeho pronájem i když k focení nedojde.